четвер, 4 грудня 2014 р.

9 клас. Тема: «Хімічні реакції»

Урок узагальнення з хімії 9 клас. Тема: «Хімічні реакції»

Тема: Урок узагальнення та систематизації знань, умінь та навичок з  теми:
«Хімічні реакції»
Мета уроку:
навчальна: узагальнити та систематизувати знання учнів з теми «Хімічні реакції»; закріпити вміння та навички щодо складання рівнянь окисно-відновних реакцій з використанням методу електронного балансу, складання  термохімічних рівнянь, класифікація хімічних реакцій за різними ознаками, розвязування задач за рівняннями хімічних реакцій
розвиваюча: розвивати уміння точно та логічно висловлювати власні думки, узагальнювати
виховна: виховувати науковий світогляд та вміння спілкуватись.
Обладнання та матеріали: Періодична система хімічних елементів Д.І.Менделєєва, таблиця розчинності, ряд активності металів мультимедійна презентація уроку, комп’ютер, мультимедійний проектор
Тип уроку: урок систематизації і узагальнення знань
Хід уроку
І. Організаційний момент
         Налаштування дітей на роботу, створення позитивного та робочого настрою.
ІІ. Узагальнення й систематизація знань.




Контрольна робота з теми «Хімічні реакції»
Варіант 1

1.Установіть відповідність.
1.     CuSO+ 2NaOH→Cu(OH)2 + Na2SO4                 А. Розклад
2.     2Ca + O2→2CaO                                                   Б. Сполучення
3.     2KClO3→2KCl + 3O                                           В. Заміщення
4.     CuSO4 + Fe→FeSO4 + Cu                                     Г. Обмін
2.Укажіть рівняння ендотермічних реакцій:
 а) CH4 +2O2CO2 + H2O;   ΔH=-891 кДж
 б) CaCO3→CaO + CO2;   ΔH=+178 кДж
 в) MnO2 + 2C→Mn + 2CO;   ΔH=+293 кДж
 г) S + Fe→FeS;   ΔH=-95,3 кДж
3.Виберіть сполуку,  в якій Нітроген проявляє лише окисні властивості:
   а) NH3;
   б) HNO3;
   в) HNO2;
   г) NO2.
4. Речовина, що приєднує елекрони в окисно-відновній реакції, називається:
  а) відновником;
  б) ізотопом;
  в) окисником;
  г) приймачем.
5.Теплота, що виділяється або поглинається в процесі хімічної реакції, називається…

6.Дано систему:
H2 + Cl2 ↔ 2HCl
   Збільшення концентрації водню в системі:
   а) змістить рівновагу вліво;
   б) змістить рівновагу вправо;
   в) не вплине на зсув рівноваги.
7.Розставте коефіцієнти в рівнянні реакції методом електронного балансу, укажіть окисник і відновник:
Ca + HNO3→Ca(NO3)2 + N2 + H2O
8.Обчисліть, у скільки разів збільшиться швидкість реакції внаслідок підвищення температури на 30۫С, якщо температурний коефіцієнт реакції дорівнює 2.
9.Обчисліть середню швидкість реакції, якщо за 5 хв. концентрації однієї з вихідних речовин змінилася з 0,068 до 0,064 моль/л.
10. Здійснити перетворення: MgMgOMgSO4MgCO3MgO. Для окисно-відновних реакцій запишіть електронний баланс, вкажіть окисник та відновник. Рівняння реакцій йонного обміну записати в повному та скороченому йонному вигляді.





Контрольна робота з теми «Хімічні реакції»
Варіант 2

1.Установіть відповідність.
1.     Fe2O3 + 3H2→2Fe + 3H2O                                  А. Розклад
2.     FeSO4 + 2KOHK2SO4 + Fe(OH)2                          Б. Сполучення
3.     2Fe(OH)3Fe2O3 + 3H2O                                   В. Заміщення
4.     2Mg + O2→2MgO                                               Г. Обмін
2. Укажіть рівняння ендотермічних реакцій:
       а) 2KNO3→2KNO2 + 3O2;   ΔH=+255 кДж
       б) 2Mg + CO2→2MgO + O2;   ΔH=-829 кДж
       в) 4P + 5O2→2P2O5;   ΔH=-3010 кДж
       г) C2H4 + H2C2H6;   ΔH=-137,8 кДж
3.Виберіть сполуку, в якій Сульфур проявляє тільки відновні властивості:
      а) H2SO4;
      б) SO3;
      в) SO2;
      г) H2S.
4.До факторів, що прискорюють хімічну реакцію, належать:
      а) підвищення температури;
      б) зміна забарвлення;
      в) подрібненя;
      г) поява запаху.
5.Реакція, у результаті якої тепло виділяється, називається…
6.Дано систему:
3H2 + N2↔2H3N
   Зменшення тиску в системі:
   а) змістить рівновагу вліво;
   б) змістить рівновагу вправо;
   в) не вплине на зсув рівноваги.
7.Розставте коефіцієнти в рівнянні реакції методом електронного балансу, укажіть окисник і відновник:
Mg + H2SO4MgSO4 + S + H2O
8.Обчисліть, на скільки градусів потрібно підвищити температуру, щоб швидкість реакції зросла в чотири рази, якщо температурний коефіцієнт реакції дорівнює 2.
9.Через 25 с після початку реакції концентрація однієї з вихідних речовин становила 0,5 моль/л, а через50 с стала 0,1 моль/л. Обчисліть середню швидкість реакції.

10. Здійснити перетворення: ZnZnSO4ZnCl2Zn(OH)2ZnO. Для окисно-відновних реакцій складіть електронний баланс, вкажіть процеси окиснення та відновлення. Рівняння реакцій йонного обміну наведіть у повному та скороченому йонному вигляді.

Немає коментарів:

Дописати коментар