четвер, 4 грудня 2014 р.

Розробка уроку 7 клас: "Метали та неметали"

 Тема уроку : Метали та неметали
Мета уроку:
1)дати поняття про першу класифікацію хімічних елементів
2)ознайомити учнів із фізичними властивостями металів та неметалів
3)продовжувати формувати навички визначення положення хімічних елементів у періодичній системі
4)продовжувати ознайомлення із символами і назвами елементів за сучасною українською номенклатурою.
Тип уроку: комбінований
Форми роботи: «шифрувальний», «хімічні картки», гра «Вірю – не вірю», гра «Лови помилку», гра «Ромашка».
Обладнання: періодична система хімічних елементів, колекція металів та неметалів, мутитиме дійний засіб.

                                                  Хід уроку:
І. Актуалізація опорних знань.

1.Гра  «Вірю – не вірю»
Ø В періодичній таблиці: три малих періоди
Ø 8 груп
Ø Три великих періоди
Ø Відносно атомна мала натрію – 23
Ø Електрон позитивно заряджений
Ø Порядковий номер Натрію – 10
2.Бліц-опитування
v В якій групі розташований алюміній?
v Який порядковий номер феруму?
v Яка кількість електронів карбону?
v Дайте характеристику алюмінію,фосфору?

3. «Чия це характеристика?»
4.Гра «Лови помилку»
5.Розмістіть картки хімічних елементів в порядку зростання відносних атомних мас.
ІІ. Вивчення нового матеріалу
1.Гра «Шифрувальник»
12
Е
52
18
3
4
Т
А
М
Е
Т
А
Л
И
Т
А

11
Е
80
Е
81
79
З
И
Н
Е
М
Е
Т
А
Л
И

Завдання до шифрувальника: за першою буквою хімічного елемента з порядковим номером відгадайте вислів.
                                          2.Слово вчителя про класифікацію речовин.
                                          3.Робота в групах
Розгляд колекції металів та неметалів та перегляд на моніторі, визначення фізичних властивостей металів та неметалів.
ІІІ. Закріплення вивчення матеріалу.
                                          1.Гра «Ромашка».
                                          2. Фрагмент гри «Найрозумніший»
IV. Рефлексія уроку.
V.  Самооцінка учнів.
VI. Домашнє завдання.



Немає коментарів:

Дописати коментар